Ukraińskie barwy zbóż. Барви українських злаків.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2021-07-30 20:19:33

Halyna
Administrator
Skąd: Polska
Dołączył: 2021-05-30
Liczba postów: 55
WWW
WindowsChrome 91.0.4472.124

Розмова про значення борошна та традиційні українські страви із мамою

Розмова про значення борошна та традиційні українські страви із мамою Оксаною Федоришин

Додатковою інформацією та власним досвідом поділиться моя мама Оксана Федоришин, яка відповіла чітко та змістовно на кілька моїх питань.

Яке значення для тебе має борошно та українські традиційні страви із його вмістом?

Хліб це святиня. Хліб усьому голова. Жодна родина не може бути багатою, якщо в хаті немає хліба. Пори те, що традиційні страви із вмістом борошна мають високу енергетичну цінність, багаті вуглеводами та зберігають довготривале відчуття ситості, вони ще мають свою історію та значення для українського народу. Деякі рецепти передавалися із покоління в покоління, вважалися за щось святе. Кожний із нас повинен ставитися до хліба з пошаною, адже хліб це життя.

Чи відчуваєш, що ставлення до культури борошна змінилося за останні роки?

Пам’ятаю ті часи, коли була ще зовсім дитиною, бабуся завжди на кожному кроці навчала мене любити борошно та шанувати хліб, ставитися до цього з великою шаною. В теперішні часи люди забувають історію минулого часу, розкидаються хлібом та не думають про те, що колись кусок хліба врятував їх життя від голову, так як це було в 32-33 роках.

Які страви готуєш найчастіше?

Якщо йдеться про страви із борошна, то найчастіше вареники. Жодна неділя не обходиться без вареників із картоплею, сиром чи пельменів із м’ясом. Часто випікаю хліб в духовці, насправді домашній хліб дуже відрізняється від того, який можна придбати в пекарні чи на полиці супермаркету. Домашній хліб хоч і має коротший термін дії, але смакує набагато краще.Також не обходиться без булочок, млинців та пончиків. Моїм хоббі є випікання тортів, а їх основою і одним із головним інгредієнтів є борошно. Особисто я вважаю, що якщо є борошно то можна вигадати будь-яку страву, будь-якої складності із різними додатковими складовими даного рецепту.

Чи готуєш ти страви із вмістом муки такі, які готувала ще наша прабабуся? Чи взагальному є вони актуальними в наш час?

Пригадую собі, що ще приблизно 10-15 років тому, готувала те чого вчила мене бабуся. Зараз готую більш сучасні страви, яких безліч в інтернеті. Хоча на Різдвяні та Великодні свята дотритримуюсь традицій та готую те, що було основою святкового столу на дане свято. Тобто йдеться про кутю, вареники з капустою, креплики із оселедцем, пончики, гриби із запаленою мукою на Святвечір, та пасхальний хліб(колач), краффіни із сухофруктами, солодкі бабки на Великдень.

Чому б ти надала перевагу: борошну із прилавку супермаркету чи тому, яке було виготовлене в млину із власного зерна?

Порівнюючи візуально борошно із магазину та свіже із млина, особливої різниці не помітно. Все залежить від того із якого зерна було зроблено, тобто, якщо пшениця була суха та мала велике ядро, то відповідно і борошно буде білим та гарно застосовуватись в кулінарії. Пригадую ті часи, коли ми засівали багато поля пшеницею, її вирощували,в серпні збирали урожай, після чого був довгий процес сушіння і вже потім можна було вести пшеницю до млина. Для мене був важливий самий процес і те, що це борошно, яке виросло із власного зерна.

Всі страви і рецепти, які мама згадувала в нашій розмові можна побачити на сторінці форум.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
tedy - smatowski3 - skinycsgo - hhhhh - dungeoncrusherunity